Damian Śmigielski

Damian Śmigielski

Trener, dziennikarz motoryzacyjny

Architekt, budowlaniec, mechanik, dziennikarz… Nie ma wyzwań, których nie podejmie. Pasjonują go wszelkiego rodzaju mechanizmy, rozwiązania techniczne i technologiczne. Od dzieciństwa zadaje sobie pytanie: Jak to działa? Kontakt z ludźmi, rozwój i zdobywanie wiedzy, to brzmi jak dobra zabawa, a nie jak praca.

Wykształcenie

Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, kierunek: architektura, praca dyplomowa pod tytułem „Salon i serwis samochodowy marki Skoda”.

Rozwój zawodowy

Jego przygoda z motoryzacją zaczęła się 28 lat temu w małym warsztacie samochodowym. Wakacyjna praca przerodziła się w życiową pasję. Przez te lata motoryzacja była przeplatana przez architekturę i telewizję (TVN TURBO), dziennikarstwo i ukochane lotnictwo, które kilka lat temu zajęło należne mu miejsce w życiu.

Przez 6 lat związany z TVN TURBO. Producent, prowadzący, reżyser, kierownik produkcji, scenograf i scenarzysta. To była świetna szkoła życia.

W międzyczasie okazało się, że pisanie o problemach mechaniki motocyklowej może być bardzo przyjemne. Cykl felietonów w miesięczniku Motormania przyciągał wielu czytelników.

Realizacja życiowego marzenia jakim było prowadzenia warsztatu motocyklowego była świetną lekcją biznesu i pokory. Garaż pod Ryżym Koniem zniknął bezpowrotnie.

Pod koniec 2013 roku rozpoczęła się poważna przygoda z motoryzacją… od kuchni. Współpraca z marką Castrol zaowocowała cyklem szkoleń produktowych i technicznych dotyczących olejów silnikowych i technologii olejowych. W międzyczasie rozpoczęła się współpraca z marką Skoda. Tu również było dużo miejsca na szkolenia.

W 2017 roku przyszedł czas na realizację marzeń i zdobycie licencji mechanika lotniczego B1 i B2. Plan został zrealizowany.

Projekty szkoleniowe

PSP- Poznaj swój produkt. Szkolenia dotyczące nowych modeli samochodów marki Skoda.

Szkolenia techniczne dla marki Castrol.

Szkolenia techniczne Landi Renzo dotyczące dedykowanych instalacji LPG do aut marki Skoda.

Szkolenia techniczne i produktowe Nokian Tyres.

Metodyka pracy

Zabawa, nauka, praca. Zrównoważony rozwój i… synergia. Nic nie dzieje się bez przyczyny, a do celu można dotrzeć wieloma drogami.

Zawodowe pasje

Lotnictwo, motoryzacja, DIY, kolarstwo, narciarstwo zjazdowe i biegowe.

Wybrani klienci

Skoda, Castrol, Landi Renzo, Liqui Moly, Bizol, Agip/ENI, Nokian Tyres, Valeo.